Rekomendowane Centrum Pobytowe
Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku

AEROBIK

Zapraszamy na zajęcia aerobiku. Zajęcia odbywają się od 19.00 do 20.00 w każdy wtorek i czwartek.
Cena 5,50zł za godzinę.

Siłownia - rezerwacje

Siłownia jest zarezerwowana


w poniedziałki 15.30 - 17.00

HALÓWKA

Po bieżące informacje dotyczące halówki zapraszamy bezpośrednio na stronę rogrywek osir.lubawa.pl/halowka

Hala - promocja

Iformujemy o możliwości korzystania z hali sportowej przy ul Łąkowej 8 . w soboty, niedziele oraz dni świątecznych w cenie tylko 28zł/godz

?
Aa Aa Aa

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie

Korty tenisowe

Korty otwarte na majówkę

Już tradycyjnie w długi majowy weekend zapraszamy do korzystania z kortów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie. Po kilkutygodniowym okresie intensywnych przygotowań rusza tenisowy sezon 2013. W tym czasie członkowie współpracującego z OSiR Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego „Laver” wykonali szereg zabiegów pielęgnacyjnych polegających na oczyszczeniu kotów po zimie, uporządkowaniu terenu, wysypaniu mączki i zwałowaniu boisk.

Gości powita zatem jeszcze lepszy standard nawierzchni niż w roku ubiegłym. Nowe siatki, nowe słupki, linie, stolik i ławeczki na pewno uprzyjemnią grę. Należy zauważyć, że wszystko to jest efektem zapału i pracowitości pasjonatów tenisa ziemnego zrzeszonych w LTT Laver, a także o wiele większych nakładów finansowych na utrzymanie i rozwój kortów, ponoszonych przez lubawski samorząd i budżet OSiR w ostatnich latach. Nie licząc trudnej do przeszacowania pracy tenisistów oraz pozyskanych przez nich materiałów od sponsorów, w latach 2011 i 2012 w same zakupy materiałów i sprzętu na korty OSiR wydał 17861 zł, co stanowi sumę kilkakrotnie większą w stosunku do lat poprzednich. Część z tych pieniędzy pochodzi ze sprzedaży karnetów, reszta z dotacji na utrzymanie obiektów OSiR. W tym roku nakłady na rozbudowę kortów będą jeszcze większe, ponieważ kosztem przeszło 8 tys. złotych na teren kortów doprowadzona zostanie linia energetyczna, pozwalająca docelowo na oświetlenie boisk. Tę inwestycję w całości wziął na siebie miejski samorząd.

Niestety jakość ma swoją cenę. Na wniosek zarządu LTT „Laver” wzrastają ceny karnetów i wejściówek. Karnet bez limitu wejść drożeje o 20 zł z 210 na 230 zł, karnet na 20 wejść z 86 na 120 zł, a pojedyncza wejściówka dla dwóch osób na półtorej godziny z 11 do 15 zł. Bez zmian pozostaje cena karnetu młodzieżowego i ceny rezerwacji kortów. Miejmy nadzieję, że ten duży nakład pracy i pieniędzy nie pozostanie bez efektów i liczba pasjonatów tenisa w naszym mieście mimo wzrostu cen będzie rosnąć.

Nowy cennik wchodzi w życie 25 kwietnia i od tego dnia będzie można w recepcji OSiR kupować karnety. Recepcja OSiR oferuje możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych za symboliczną złotówkę, przyjmuje rezerwacje kortów i udziela wszystkich informacji na temat korzystania z nich. Oficjalne otwarcie kortów OSiR 1 maja, zapraszamy wszystkich chętnych!

Opłaty
korty ceglaste15,00zł/1godz.
osobowejście7,50zł/godz.
rezerwacja kortu5,50zł/godz.
karnet: cały sezon230zł
karnet: cały sezon „szkółka”100,00zł
karnet: cały sezon – emeryt,rencista,osoba niepełnosprawna180,00zł
karnet: cały sezon – rodzinny200,00zł
karnet: 20 godz. 6,00zł/wejście
wypożyczenie rakiety 1 szt. 1,00zł/godz.

10 przykazań tenisisty:

 1. Pamiętamy o podlaniu kortu przed grą i w czasie gry jeżeli stan nawierzchni tego wymaga.
 2. Po grze większe zagłębienia wyrównujemy deską i szczotką.
 3. Przy pomocy siatki wyrównujemy CAŁY kort i odwieszamy siatkę na specjalny uchwyt
 4. Na kort wchodzimy WYŁĄCZNIE w obuwiu tenisowym (lub halowym – z gładką podeszwą bez wystających z boków protektorów).
 5. W razie obfitych opadów deszczu na kort wchodzimy dopiero po trzech godzinach.
 6. Na korcie obowiązuje kompletny strój sportowy.
 7. Na kort wchodzimy po zgłoszeniu się w recepcji.
 8. Członkowie Lubawskiego Towarzystwa Tenisowego oraz pracownicy recepcji OSiR odpowiadają za korzystanie kortów i mają prawo instruować i pouczać użytkowników.
 9. Korzystający z kortu przygotowują linie we własnym zakresie zgodnie ze schematem
 10. Przed wejściem na kort użytkownicy mają obowiązek zapoznania się i przestrzegania Regulaminu kortów.

DO GÓRY ↑

 • Adres
 • Ośrodek Sportu i Rekreacji
 • ul. Łąkowa 8 14-260 Lubawa
 • woj. warmińsko-mazurskie
 • mapa: dojazd | plan miasta
 • Linki
 • logo klubu Champion Lubawa logo Benefit Systems
 • logo klubu LKS LUBAWA
Projekt i realizacja: Wojciech Grabowski © Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie