Rekomendowane Centrum Pobytowe
Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku

AEROBIK

Zapraszamy na zajęcia aerobiku. Zajęcia odbywają się od 19.00 do 20.00 w każdy wtorek i czwartek.
Cena 5,50zł za godzinę.

Siłownia - rezerwacje

Siłownia jest zarezerwowana


w poniedziałki 15.30 - 17.00

HALÓWKA

Po bieżące informacje dotyczące halówki zapraszamy bezpośrednio na stronę rogrywek osir.lubawa.pl/halowka

Hala - promocja

Iformujemy o możliwości korzystania z hali sportowej przy ul Łąkowej 8 . w soboty, niedziele oraz dni świątecznych w cenie tylko 28zł/godz

?
Aa Aa Aa

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie

Atrakcyjne miejsca w okolicy Lubawy

Pola Grunwaldzkie

W odległości 28 km od Lubawy leży Grunwald, gdzie co roku odbywa się przyciągająca dziesiątki tysięcy widzów inscenizacja bitwy pod Grunwaldem.

Inscenizacja bitwy


Kanał Ostródzko-Elbląski

Pochylnia fot. Piotr Waglowski

Kanał Ostródzko-Elbląski to najdłuższy kanał żeglowny w Polsce. Ze wzglę­du na funkcjonujące na nim od 1860 roku urządzenia jest unikato­wym za­byt­kiem architektury hydro­tech­nicz­nej.

Suche pochylnie, wykorzystując napęd wodny przemieszczają statki po lądzie w górę lub w dół (zależnie od kieruku rejsu). Statki na pięciu kolejnych pochylniach pokonują prawie 100-metrową różnicę poziomów.

Całkowita trasa Kanału ma długość 129,8 km. Kanał, oprócz odcinka Elbląg-Ostróda (82 km), ma kilka innych odgałęzień: Ostróda-Iława (48 km); Ostróda-Stare Jabłonki (16, 8 km); Miłomłyn-Iława (31 km).

Żegluga Ostródzko-Elbląska


Skansen w Olsztynku

Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku należy do najstarszych w Europie placówek muzealnych na wolnym powietrzu.

Teren Muzeum, blisko 60 ha, jest pieknie ukształtowany, skrajem prze­pły­wa rzeczka Jemiołówka, jest oczko wodne, są oazy leśne i ba­gien­ne, pola uprawne, łąki kośne i pastwiska.

Zwiedzającym udostępniane są między innymi domy mieszkalne, obiekty inwentarskie i gospodarcze, sakralne i "przemysłowe", np.: młyn wodny, wiatraki, olejarnia, kuźnia, garncarnia, oraz wystawy prezentujące tradycyjne rzemiosło.

Muzeum

DO GÓRY ↑

Projekt i realizacja: Wojciech Grabowski © Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie