Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej
W środę, 20. lipca, na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Łąkowej odbył się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej dla zawodników urodzonych w roku 2010 i młodszych. Do rywalizacji zgłosiły się trzy drużyny złożone głównie z piłkarzy Motoru Lubawa i Constractu Lubawa, ale także koledzy z „podwórka”.

W pierwszym meczu ekipa AC Pajace po zaciętym pojedynku pokonała FC Diesel 2:0. Następnie „Diesle” mierzyły się z Kapibarami Lubawskimi i przez długi czas wyraźnie prowadziły. Po dokonaniu zmian w składzie, przy stanie 4:1, przewagę zaczęli zyskiwać rywale i skrzętnie wykorzystali nieobecność liderów swoich przeciwników. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Kapibar 6:4. W ostatnim spotkaniu AC Pajace nie dały szans Kapibarom i wygrali 8:0.

Jednak to nie wyniki były tego dnia najważniejsze, istotą turnieju było wspólne spędzenie wolnego czasu i zabawa futbolem, bo w tym wieku to powinno być podstawą takich turniejów. Po zakończeniu zmagań wszyscy, niezależnie od wcześniejszych rezultatów, otrzymali słodkie batoniki oraz napoje izotoniczne.

Składy drużyn uczestniczących w turnieju:

AC Pajace: Adam Rożentalski, Jakub Kisicki, Dorian Szwarc, Bartosz Wiśniewski (wszyscy 2010), Paweł Rożentalski (2012), Marcel Szwarc (2013)

Kapibary Lubawskie: Antoni Łukasiak, Mikołaj Waruszewski, Oskar Ozirof, Maciej Wyżlic (wszyscy 2011), Łukasz Rumiński (2012), Jędrzej Roguszczak, Natan Malanowski (obydwaj 2013)

FC Diesel: Blanka Racka, Nikola Szałkowska, Hubert Palczewski, Alan Stanisławski, Tomasz Skowliński, Tomasz Ruczyński (wszyscy 2010), Alan Aleksandrowicz, Igor Szczepański (obydwaj 2011), Bartosz Michałowski (2012)

zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów zdjęcie z zawodów