Wirtualne wyzwanie z OSiR


Wyzawanie
Na podjęcie wyzwania macie czas do Wielkanocy

W poniedziałek, 4. stycznia, wystartowało Wirtualne Wyzwanie Międzyświąteczne z OSiR Lubawa. Celem tej imprezy, poprzedzonej rozmowami z osobami uprawiającymi biegi i kolarstwo nie tylko na naszym lokalnym „podwórku”, jest popularyzacja i propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu w „dobie koronawirusa” i wzmacnianie odporności organizmu poprzez uprawianie sportu.

– Naszą imprezę traktujemy jako formę dobrej zabawy i pewnego rodzaju wyzwanie, z którym każdy aktywny miłośnik sportu może sobie przy odrobinie zaangażowania poradzić – mówi Jacek Różański, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

By wziąć udział w zabawie należy pomiędzy 24. grudnia 2020r., a 5. kwietnia 2021r. podjąć się jednego z dwóch wyzwań: albo przebiec 100 km, albo na rowerze pokonać dystans 3 razy dłuższy. Można tego będzie dokonać etapami, ale jeśli znajdą się śmiałkowie, mogą się podjąć wyzwania jednorazowo.

– Wszystkie szczegóły można znaleźć w regulaminie. W skrócie powiem, że najpierw trzeba będzie się zarejestrować na stronie elektronicznezapisy.pl (https://elektronicznezapisy.pl/event/5418.html), dokonać opłaty startowej w kwocie 30 zł, a następnie udokumentować swoje biegi lub jazdę na rowerze za pomocą jednej z wielu funkcjonujących na rynku aplikacji. Po wypełnieniu zadania uczestnicy będą mogli przesłać do nas swoje wyniki i każdy kto je ukończy otrzyma od nas pamiątkowe gadżety, m.in. medal i koszulkę – wyjaśnia dyrektor OSiR.

Prawo uczestnictwa w Wirtualnym Wyzwaniu Międzyświątecznym mieć będą mieszkańcy powiatu iławskiego, nowomiejskiego, działdowskiego i ostródzkiego. Zabawa nie ma charakteru rywalizacji, a indywidualnego treningu sportowego. Sposób wręczenia nagród zostanie podany w późniejszym czasie, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej i obowiązujących z tego tytułu norm prawnych.

Regulamin

Regulamin Wyzwanie